Profesjonaliści w nieruchomościach

Profesjonalizm w branży nieruchomości czyli 5 cnót Doradcy

Wyślij znajomemu 

Sprzedaż nieruchomości bywa jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Zbycie domu, mieszkania czy działki wymaga profesjonalnego podejścia i chłodnej analizy rynku w danym momencie sprzedażowym.

Kluczową rolę często odgrywają jednak emocje związane z tym procesem. Kompletacja dokumentów, negocjacje i inne nierozerwalne kroki procesu sprzedaży muszą być prowadzone racjonalnie pomimo często występującej presji czasu. Podejmując tak istotną decyzję warto zwrócić się do Doradcy, który pracując w branży nieruchomości doskonale sprawdzi się na każdym z etapów oraz zapewni komfort i opiekę nad całym procesem.

Dokonując wyboru biura, któremu powierzy się pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości warto zwrócić uwagę na jego prestiż i renomę. Marka w branży nadaje siłę negocjacyjną, wzmożoną promocję oraz wiele innych korzyści płynących dla Klientów.

Czym się kierować w wyborze Doradcy ds. nieruchomości?

Decydując się na renomowane biuro mamy pewność, że zatrudnieni w nim Doradcy są właściwymi osobami na właściwym miejscu. Charakteryzuje ich kompetencja w doradztwie i działaniu w imieniu Klienta. Wybraliśmy 5 najważniejszych cech profesjonalnego Doradcy, które są kluczowe z punktu widzenia skuteczności sprzedaży:

Aneta Jurusik
Aneta Jurusik Północ Nieruchomości

1. WIEDZA

Jako pierwszą cechę wybraliśmy wiedzę, na którą składa się znajomość rynku wynikająca z doświadczenia oraz znajomość obowiązującego prawa. Profesjonalny Doradca to taki, który zna aktualne trendy na rynku. Z łatwością odpowie również na pytania z zakresu obrotu ziemią rolną czy jak obniżyć podatek od sprzedaży nieruchomości. To tylko wybrane najczęściej pojawiające się tematy ale doświadczony Doradca to taki, który spotkał się już z większością przypadków często trudnych sprzedaży.

2. CHARYZMA

Kolejną cechą profesjonalnego Doradcy jest charyzma. Charyzmatyczny Doradca błyskotliwie kojarzy oferty, jest pewny swego, bez wątpienia będzie potrafił wykazać najistotniejsze zalety nieruchomości. Ta cecha jest również wynikiem pracowitości i wytrwałości w dążeniu do celu. Charyzma podnosi autorytet Doradcy, budowany również poprzez sprecyzowane poglądy, wrażliwość na sprawy społeczne. Doradca z tą cechą osobowości wykorzystuje swoje talenty do tego by jak najkorzystniej reprezentować interesy swojego Klienta.

 

3. SYSTEMATYCZNOŚĆ

Branża nieruchomości wymaga systematyczności w działaniu. Szczególnie, kiedy Doradca współpracuje z Klientem na zasadach wyłączności. Jest zobligowany do dołożenia należytej staranności w jej opracowanie, promowanie na portalach nieruchomościowych ale nie tylko. Profesjonalny Doradca regularnie bierze udział w targach mieszkaniowych, gdzie ma bezpośredni kontakt z zainteresowanymi kupnem różnych nieruchomości. Tym sposobem powiększa swoje zasoby bazy danych i zwiększa szanse na tzw. szybką sprzedaż. Polega ona na kojarzeniu zarejestrowanych w bazie Klientów poszukujących nieruchomości z nowoprzyjętą ofertą.

4. OPTYMIZM

Bezpośredni kontakt z osobami zainteresowanymi kupnem nieruchomości wymaga od Doradcy pozytywnego usposobienia. Zdolności komunikacji interpersonalnej są tutaj bardzo istotne. Profesjonalny Doradca prócz wiedzy i doświadczenia potrafi przeprowadzić każdy pokaz nieruchomości w miłej atmosferze tak, aby zainteresowani kupnem poczuli się dobrze na miejscu, w którym pragną zamieszkać w przyszłości.

5. DYSPOZYCYJNOŚĆ

Profesjonalny Doradca wyznacza precyzyjnie terminy pokazów nieruchomości z minimum jednodniowym wyprzedzeniem. Uprzedza Właściciela o wizycie, tak aby mógł się również przygotować. Pilnuje kalendarza spotkań i terminowo wywiązuje się z umówionych zadań. Doradca również jest dyspozycyjny poza godzinami swojej pracy w biurze, tak aby umożliwić obejrzenie nieruchomości wszystkim zainteresowanym.

Doradcy Północ Nieruchomości są osobami skupiającymi wymienione wyżej cechy. Ich połączenie gwarantuje nam blisko 100% skuteczności w sprzedaży oraz wynajmie. Radzimy Właścicielom nieruchomości aby decydując się na współpracę z biurem postawili na szeroko pojęty profesjonalizm.

Aneta Jurusik
Kierownik działu sprzedaży
PÓŁNOC Nieruchomości Kraków I