Profesjonaliści w nieruchomościach

Mocny skok cen mieszkań w Trójmieście – Adam Świrgoń dla Rzeczpospolita

Wyślij znajomemu 

W najlepszych trójmiejskich dzielnicach zdrożały nawet wielkopłytowe mieszkania do remontu. O rosnącym zainteresowaniu inwestycjami na pomorskim rynku nieruchomości mówi Adam Świrgoń, dyrektor oddziału Północ Nieruchomości Gdańsk II.

Adam Świrgoń Północ Nieruchomości

– Kredyty nie są dziś drogie, ludzie oszczędzają i chcą inwestować w konkrety, a nieruchomości są najprostszym i najbardziej namacalnym celem lokowania pieniędzy – podkreśla.

Dyrektor Świrgoń zwraca jednocześnie uwagę na specyficzny rynek w Sopocie. – Tam zawsze jest drogo. Zwyżki cen są w tym mieście mniej widoczne, co nie oznacza, że mieszkania nie drożeją – zauważa Adam Świrgoń. – Także w Trójmieście Kaszubskim (Wejherowo, Reda i Rumia – red.) ceny nieco podskoczyły. Najmniej zmienia się sytuacja w małych miasteczkach, gdzie wymiana odbywa się na zasadzie: sprzedaję mniejsze, kupuję większe mieszkanie, bo muszę, a nie dlatego, że inwestuję.

Adam Świrgoń potwierdza, że pomorski rynek czeka wysyp nowych inwestycji. – Rynki – i pierwotny, i wtórny – otwierają się na nowe rejony – mówi dyrektor z agencji Północ Nieruchomości. – Wzrost cen powoduje, że atrakcyjne stają się stare, zapomniane nieco dzielnice, jak Nowy Port czy Orunia. Jeśli klienci będą kupować mieszkania w takich miejscach, deweloperzy szybko zaczną stawiać tam nowe budynki. Na razie nic nie wskazuje, by popyt miał się zmniejszyć – dodaje.

Za pośrednictwem pomorskich oddziałów agencji Północ Nieruchomości najlepiej sprzedają się lokale wycenione na nie więcej niż 250 tys. zł. – Takie mieszkania sprzedajemy nawet w jeden dzień – mówi Adam Świrgoń. – Ostatnio klient kupił mieszkanie na gdańskim Przymorzu. Bez oglądania. W ciągu doby pojawiło się jeszcze 12 chętnych.

Po więcej szczegółów zapraszamy do zapoznania się całym artykułem, który jest zamieszczony tutaj.