fbpx
Profesjonaliści w nieruchomościach

Otwarcie nowego oddziału na Śląsku – witamy w naszym gronie PÓŁNOC Nieruchomości Katowice.

Wyślij znajomemu 

W piątek 9 lutego Andrzej Jakliński – Dyrektor ds. rozwoju sieci i marketingu wraz z Managerem ds. rozwoju sieci i marketingu – Rafałem Wojdyłą wzięli udział w oficjalnym otwarciu trzeciego w województwie śląskim biura naszej sieci. Nowy oddział mieści się w Katowicach przy ulicy Uniczowskiej 16.

W uroczystości, oprócz gości z ramienia centrali, wzięły udział właścicielki biura – Małgorzata Wasiak-Kubulus i Magdalena Fojt oraz Katarzyna Suwalska – Dyrektor Oddziału PÓŁNOC Nieruchomości Tychy. Biuro w Katowicach jest 3 po Częstochowie i Tychach oddziałem PÓŁNOC Nieruchomości w województwie śląskim. W najbliższym czasie w tym regionie zostaną otwarte kolejne placówki- w Jastrzębiu-Zdroju i Bielsku-Białej.

Andrzej Jakliński – Dyrektor ds. rozwoju sieci i marketingu:

Śląsk zaliczany jest do najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce. W tzw. konurbacji górnośląskiej mieszka (w zależności od przyjętych kryteriów) od 2 do 3,5 mln ludzi. Region ma silną gospodarkę i bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, jest to wprost idealne miejsce do prowadzenia biura nieruchomości.

Już od dłuższego czasu szukaliśmy rzetelnych partnerów biznesowych w tym rejonie. Jestem zadowolony, że te poszukiwania zakończyły się podjęciem współpracy z Małgorzatą Kubulus i Magdaleną Fojt, gdyż są to osoby z dużym doświadczeniem i wiedzą. Myślę, że szybko uda im się zbudować stabilny zespół i stworzyć silny oddział, tym bardziej, że będą miały wparcie nie tylko z centrali, ale także z 2 pozostałych biur w regionie: Częstochowy i Tychów. W imieniu Zarządu PÓŁNOC Nieruchomości i swoim życzę im ogromnej satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wielu zadowolonych klientów i udanych transakcji.

W najbliższym czasie planujemy otworzyć kolejne oddziały na Śląsku: w Bielsku- Białej i Jastrzębiu-Zdroju (umowy franczyzowe zostały już podpisane), chcielibyśmy też mieć swoje placówki
w Gliwicach, Dąbrowie Górniczej, Rybniku, Zabrzu i Bytomiu. W chwili obecnej jesteśmy na etapie poszukiwań odpowiednich partnerów biznesowych.

Poprosiliśmy jedną z właścicielek nowego oddziału – Małgorzatę Wasiak-Kubulus o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań.

Dlaczego otworzyłaś biuro pod marką PÓŁNOC Nieruchomości?

Praca w branży nieruchomości interesowała mnie i moją wspólniczkę od dłuższego czasu. Prowadzenie biura nieruchomości umożliwia kontakty z ludźmi, co obydwie bardzo lubimy, poza tym daje szansę na odniesienie sukcesu i jest też ogromnym polem działania. Franczyza w obrocie nieruchomości umożliwia łatwiejszy start na trudnym i skomplikowanym rynku, niż samodzielne otwarcie biura nieruchomości. A dlaczego marka Północ Nieruchomości? Po kilku rozmowach z innymi Franczyzodawcami, Północ Nieruchomości zaoferowało najbardziej konkurencyjne warunki na „Start” i największe wsparcie.

Dlaczego taką lokalizację wybrałaś na siedzibę swojego biura?

Biuro oddziału PN w Katowicach znajduje się w samym centrum Podlesia – południowej dzielnicy Katowic, która graniczy jeszcze z trzema innymi południowymi dzielnicami Katowic tj. Kostuchny, Zarzecza i Piotrowic, które są uznawane jako tzw. „sypialnia” Katowic. Południowe dzielnice Katowic to głównie zabudowa domów jednorodzinnych, szeregowych i nowoczesnych osiedli tzw. „apartamentowców”. Cały czas dzielnice te rozrastają się, ze względu na dużą ilość działek i gruntów do zabudowy oraz gruntów rolnych wystawianych do sprzedaży. Dodatkowym plusem jest, że nie istnieją strefy płatnego parkowania i nie ma jak do tej pory innego biura nieruchomości. Dodatkowo Kostuchna i Zarzecze zostały wyróżnione wg Rankingu Otodom jako najbardziej bezpiecznei najczystsze dzielnice Katowic.

Czym chcesz się wyróżniać na lokalnym rynku?

Chcemy wyróżnić się przede wszystkim ofertą mieszkań i domów w tzw. strefie zieleni i ciszy, która stanowi duże zainteresowanie wśród mieszkańców Katowic i miast ościennych.

Po drugie, ze względu na zamożność mieszkańców aglomeracji śląskiej, chcemy by nasza oferta wyróżniała się również domami i działkami poza terenem aglomeracji śląskiej, w innych atrakcyjnych miejscach w Polsce oraz zagranicą np. w Hiszpanii. Taką ofertę umożliwi nam współpraca z siecią oddziałów PN na terenie całej Polski oraz współpraca z biurami nieruchomości za granicą. Chcemy, by nasza obsługa klientów odznaczała się rzetelnością, szybkością i solidnością.

Jakie są perspektywy dla rozwoju rynku nieruchomości w Twoim mieście?

Perspektywy dla rozwoju rynku nieruchomości w Katowicach są ogromne!

Katowice z liczbą 298 111 mieszkańców ( dane z roku 2016) są 10 miastem w kraju pod względem liczby ludności i 12 pod względem powierzchni. Katowice są też „stolicą” aglomeracji śląskiej, która składa się z 19 miast o powierzchni 2553 km² i liczbie ludności wynoszącej 2 279 560 mieszkańców.

Zgodnie z informacjami dostępnymi na wielu portalach rynku nieruchomości w najbliższej przyszłości czołowe miasta wchodzące w skład Aglomeracji Śląskiej czeka pozytywny okres zwiększonej aktywności firm deweloperskich. Rozwój gospodarczy, inwestycje przemysłowe oraz duży potencjał demograficzny regionu sprawiają, że coraz częściej słychać o zainteresowaniu nim czołowych firm deweloperskich w Polsce.