fbpx
Profesjonaliści w nieruchomościach

Druga młodość kamienic – Aneta Jurusik dla Rzeczpospolita

Wyślij znajomemu 

Czy mieszkania w kamienicach cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Kto i dlaczego kupuje tego typu nieruchomości? Czy ceny lokali w kamienicach będą jeszcze rosły? Na te i wiele innych pytań dotyczących rynku kamienic w Krakowie odpowiada Kierownik działu sprzedaży – Aneta Jurusik.

Aneta Jurusik

Aneta Jurusik

W Krakowie na metr małego mieszkania w kamienicy na Starym Podgórzu, jak podaje Aneta Jurusik z krakowskiego oddziału agencji Północ Nieruchomości, trzeba mieć ok. 10 tys. zł. Drożej jest na Starym Mieście. Za lokal o powierzchni do 40 mkw. zapłacimy ok. 13 tys. zł za metr. Średnia cena mkw. mieszkań w Krakowie to zaś ponad 6,1 tys. zł.

– Mieszkania w krakowskich kamienicach są bardzo chętnie kupowane – mówi Aneta Jurusik. – Poszukują ich głównie inwestorzy, którzy planują remont i odsprzedaż z zyskiem. Bywa też, że wynajmują takie powierzchnie na biura. Ze znalezieniem najemcy nie ma żadnego problemu – zapewnia.

Mieszkania w kamienicach trafiają też na rynek najmu krótkoterminowego. – Wynajem lokalu na doby podnosi stopę zwrotu z inwestycji. Zakup małego mieszkania na Starym Mieście w Krakowie zwróci się po ok. 12 latach – szacuje Aneta Jurusik.

Po więcej szczegółów zapraszamy do zapoznania się całym artykułem, który jest zamieszczony tutaj.