fbpx
Profesjonaliści w nieruchomościach

Pośrednicy w obrocie nieruchomościami przejmują portal szybko.pl

Wyślij znajomemu 

Od długiego czasu środowisko pośredników w obrocie nieruchomościami dyskutowało i rozważało możliwość posiadania i inwestowania we własny portal ogłoszeniowy.

Idea ta stała się faktem 24.05.2018, kiedy podpisana została Umowa Partnerstwa i Współpracy, dotycząca przejęcia i rozwinięcia przez środowisko pośredników w obrocie nieruchomościami ogólnopolskiego portalu szybko.pl .

Było to możliwe dzięki konsolidacji środowiska pośredników i chęci wspólnego działania na rzecz rozwoju biur w obrocie nieruchomościami oraz zawodu pośrednika. Inicjatorem była Polska Federacja Rynku Nieruchomości, najstarsza, działająca ponad 20 lat organizacja, zrzeszająca profesjonalistów rynku nieruchomości.

Stronami umowy są Szybko.pl Sp. z o.o. oraz szeroka reprezentacja środowiska pośredników, zrzeszona w Konsorcjum. W skład Konsorcjum wchodzą przedstawiciele federacji zawodowych, dużych i małych sieci oraz agencji jednooddziałowych. Konsorcjum powstało jako możliwie najszersza reprezentacja różnych podmiotów, działających na rynku nieruchomości.

Wraz z portalem pośrednicy pozyskują: profesjonalną i doświadczoną grupę zarządzającą przedsięwzięciem, infrastrukturę informatyczną i narzędzia dodatkowe, takie jak: program do obsługi biura nieruchomości (szybkoPlus.pl), ogólnopolski system wymiany ofert MLS (fairplayMLS.pl), oraz polskiego lidera automatycznych systemów do wyceny nieruchomości AVM Szybko.pl (ceny.szybko.pl).

Do projektu będzie mógł dołączyć każdy pośrednik i stać się współwłaścicielem portalu szybko.pl! Jedynym warunkiem jest aktywne korzystanie z usług Grupy Szybko.pl.

Przekształcenie Szybko.pl w portal pośredników to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w Polsce, ale nie w Europie. W Holandii największy serwis ogłoszeniowy Funda.nl znajduje sie w rękach agentów nieruchomości – Real Estate Agent Association NVM.

Celem przedsięwzięcia jest osiągnięcie pozycji lidera wśród portali nieruchomości oraz przejęcie przez pośredników 100% udziałów w szybko.pl, w ciągu najbliższych 3 lat. Planowane są również działania, które będą promować zawód pośrednika i szybko.pl jako portal pośredników, dzięki któremu szybko i bezpiecznie można przeprowadzić transakcję.

O Grupie Szybko.pl

Grupa Szybko.pl skupia kilkadziesiąt serwisów ogłoszeniowych, w tym szybko.pl, szybkoPraca.pl, abcNieruchomości.pl, sieć serwisów regionalnych. Serwis Szybko.pl rozpoczął działalność jesienią 2005 roku i od tego czasu znajduje się zawsze w pierwszej piątce serwisów nieruchomości. Poza serwisami ogłoszeniowymi spółka Szybko.pl oferuje również usługi informatyczne dla biur nieruchomości oraz jest właścicielem największego w Polsce automatycznego systemu wyceny nieruchomości AVM Szybko.pl, dostępnego w podstawowej wersji na stronie ceny.szybko.pl i w wersji dla profesjonalistów w ramach oprogramowania szybkoPlus.pl. Spółka w 100% znajduje się w rękach prywatnych.

O Konsorcjum 

Konsorcjum jest reprezentacją środowiska pośredników w obrocie nieruchomościami. Powstało z inicjatywy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Członkami Konsorcjum są przedstawiciele zrzeszeni i niezrzeszeni wszystkich typów agencji operujących na polskim rynku: jedno oddziałowych, sieciowych i franczyzowych. Konsorcjum pełni w projekcie rolę doradczą oraz nadzorczą. Będzie również aktywnie wspierać i promować projekt w środowisku pośredników. W jego skład wchodzą: Przedstawiciele Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości: Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami; SPON Wielkopolska Południowa; Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Freedom Nieruchomości; Emmerson Realty S.A.; Północ Nieruchomości; Home Broker; Bonus Nieruchomości; Maxon; Lloyd Properties; Wilsons Nieruchomości; RE-MAX POLSKA a także Przedstawiciele Systemu Aktywnej Współpracy S-A-W.: Ziemann Nieruchomości i Hewelt Nieruchomości.

Dodatkowych informacji udzielają:

Marta Kosińska Szybko.pl tel. +48 600 242 245 e-mail: marta.kosinska@szybko.pl

Natalia Gołębiewska PFRN tel. +48 512 368 422 e-mail: ngolebiewska@pfrn.pl