fbpx
Profesjonaliści w nieruchomościach

Otwarcie nowego oddziału PÓŁNOC Nieruchomości w Bielsku-Białej

Wyślij znajomemu 

15 marca Andrzej Jakliński – Prezes Zarządu wraz z Managerem ds. rozwoju sieci i marketingu – Rafałem Wojdyłą wzięli udział w oficjalnym otwarciu biura naszej sieci w Bielsku-Białej.  Nowy oddział znajduje się przy ulicy E.Plater 19 (róg Piastowskiej).

W uroczystości, oprócz gości z ramienia Centrali, udział wzięli właściciele oddziału – Patrycja Rozmarynowska – Jastrzębska i Rafał Jastrzębski oraz  zaproszeni goście.

Dlaczego otworzyliście biuro pod marką Północ Nieruchomości?

Od kilku lat rozważałam założenie własnego biznesu, w którym mogłabym wykorzystać moje ponad 20-letnie doświadczenie w branży sprzedażowej. Mogę śmiało powiedzieć, że nawiązywanie nowych kontaktów, utrzymanie pozytywnych relacji z klientami oraz negocjacje mam w tzw. „jednym palcu”.

O biurze nieruchomości myślałam ponad 2 lata, ale z różnych względów nie mogłam wcześniej zrealizować moich pomysłów.

Nie ukrywam, że gdy wraz z mężem podjęliśmy decyzję o otwarciu biura nieruchomości, porównałam oferty sieci franczyzowych działajłących na polskim rynku. Okazało się, że PÓŁNOC Nieruchomości oferuje wszystko to na czym mi zależało. Z jednej strony wolną rękę w działaniu, z drugiej pełne wsparcie i „know-how”, co dla mnie osobiście miało ogromne znaczenie.  

Dodatkowo PÓŁNOC Nieruchomości cechuje profesjonalizm i fachowe doradztwo w obrocie nieruchomościami. Sieć liczy już przeszło 50 biur na terenie całego kraju, w których pracuje ponad 250 profesjonalnych doradców, brokerów, pośredników. To zadecydowało, że chcieliśmy zostać częścią zespołu.

Jakie macie plany i założenia? 

Chcemy pomagać naszym klientom na każdym etapie procesu sprzedaży czy zakupu nieruchomości, od momentu tworzenia oferty, aż po podpisanie umowy sprzedaży i przekazania nieruchomości. Niestety zdajemy sobie sprawę jak postrzegani są pośrednicy, chcemy zmienić myślenie mieszkańców Podbeskidzia na temat agentów nieruchomości oraz ich pracy. Chcemy pokazać mieszkańcom Bielska i okolic, że profesjonalna obsługa klienta zaczyna się już od momentu pierwszego kontaktu (najczęściej telefonicznego).

Czym biuro będzie się zajmowało?

Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów sprzedających i poszukujących nieruchomości na rynku wtórnym. Nie będziemy się również zamykać na oferty z rynku pierwotnego, gdyż widzimy, że ten segment cały czas rośnie. Dodatkowo chcemy zająć się szeroko pojętym home stagingiem, ponieważ to dziedzina, która w obecnym czasie jest ściśle powiązana z rynkiem nieruchomości.

Nie ukrywam, że w planach mamy również pośrednictwo kredytowe. Chcemy aby nasza oferta była kompleksowa i wychodziła naprzeciw wszystkim potrzebom klienta.

Dlaczego taką lokalizację wybraliście na siedzibę biura?

Przy wyborze siedziby biura zależało nam na lokalu położonym blisko centrum, ale także w pobliżu głównych ulic. Zwracaliśmy także uwagę na to, czy budynek, w którym znajduje się nasze biuro będzie odpowiadał standardom PÓŁNOC Nieruchomości oraz czy w sąsiedztwie znajdą się miejsca parkingowe dla naszych klientów. I tak oto jesteśmy blisko centrum – przy ulicy Piastowskiej, jednej z głównych ulic naszego miasta.

Nasze kameralne biuro mieści się tuż przy samym skrzyżowaniu z ulicą Emilii Plater, dzięki temu jesteśmy doskonale widoczni dla klientów pieszych oraz zmotoryzowanych. Nie sposób nie zauważyć naszego żółtego neonu.

Czym chcecie się wyróżnić/czym się wyróżniacie na rynku lokalnym?

Wspominałam już o profesjonalizmie – to naprawdę nasz priorytet, będziemy stale podnosić nasze kwalifikacje, zdobywać nowe doświadczenia i śledzić trendy na rynku nieruchomości, nie tylko w rejonie Bielska. Chcemy stworzyć zespół, który będzie w pełni zaangażowany w profesjonalną obsługę naszych klientów.

Jakie są perspektywy dla rynku nieruchomości w waszym mieście?

Jestem przekonana, że bardzo duże. Podbeskidzie to region przedsiębiorczych i pracowitych ludzi oraz rozwijających się, nowoczesnych przedsiębiorstw, działających na międzynarodowych rynkach. Funkcjonują tu znane firmy m.in. z branży motoryzacyjnej i lotniczej i budowlanej. W związku z tym nie brakuje inwestorów szukających gruntów pod nowe zakłady produkcyjne czy siedziby firm. A co za tym idzie, przybywa pracowników, którzy osiedlają się w naszym regionie. Ponadto w Bielsku funkcjonuje kilka uczelni wyższych, na które uczęszcza mnóstwo studentów. To otwiera dla nas nowe perspektywy na rynku najmu nieruchomości.

Zatem inwestorów szukających gruntów pod zakłady czy lokali pod siedziby firm nie brakuje. Poza tym w Bielsku funkcjonują uczelnie wyższe, na które uczęszcza mnóstwo studentów, a Ci potrzebują mieszkań i pokoi. 

Dodatkowo bezrobocie w Bielsku – Białej od lat należy do najniższych w kraju. Świetny wynik wskazuje na wzrost liczby miejsc pracy, więc ze znalezieniem zatrudnienia tuż po przeprowadzce nie powinno być problemu. 

No i najważniejsze Podbeskidzie to po prostu piękna okolica. Położenie Bielska-Białej u podnóża gór zwiększa jego walory estetyczne i wpływa na ceny nieruchomości. Jeśli chcemy kupić mieszkanie na własne potrzeby zapewnimy sobie wspaniały widok. Jeżeli inwestujemy w nieruchomość w celu jej odsprzedaży lub wynajmu, aby zabezpieczyć się finansowo na przyszłość, zyskujemy dodatkowy atut.

Witamy w naszych szeregach i czekamy na pierwsze sukcesy!