fbpx
Profesjonaliści w nieruchomościach

Uciec, ale dokąd? Miasto a może wieś?

Wyślij znajomemu 

Obecny rynek nieruchomości jest niezwykle bogaty i różnorodny. Nasuwa się zatem pytanie w co zainwestować, gdzie zamieszkać? Czy kupić mieszkanie z widokiem na kolejny blok czy pokusić się o coś bardziej wyszukanego i unikalnego. Czy postawić na miasto czy osiedlić się w mniejszej miejscowości?

Dobrze, że na rynku nieruchomości mamy taki szeroki wybór mieszkań i domów. Każdy może w łatwy sposób dopasować miejsce swojego życia do swoich potrzeb. Warto jednak zastanowić się, aby oprócz satysfakcji z zakupu, nasze zainwestowane środki finansowe przyniosły nam także przyszłościowy zysk. Jak to zrobić? Szukajmy nieruchomości nietuzinkowych…

Miasto. Kojarzy się z dostępnością. Wszystko mamy w zasięgu ręki. Infrastruktura i komunikacja. Tutaj liczy się znakomita lokalizacja. Jeśli dodamy do tego ciekawy rozkład i dobrze nasłonecznione, to nasza nieruchomość już zyskuje. Brakuje nam tylko przysłowiowej kropki nad i. Widok. Na park, zabytki, panoramę miasta a może staw. Jakże istotny i podnoszący znacznie cenę nieruchomości, a co najważniejsze dający poczucie komfortu i relaksu. Niestety za to wszystko musimy zapłacić. Często w cenie mieszkania możemy kupić dom na obrzeżach. Dochodzi zatem dylemat. Czy lepiej będzie mieszkać nam w mieście czy lepiej uciec na wieś?

Małe miejscowości na obrzeżach dużych aglomeracji przeżywają obecnie swój renesans. Dziś wieś prężnie się rozwija. Zdarza się, że znajdziemy w niej dość dobrze rozwiniętą infrastrukturę, niekiedy nowe szkoły lub zadbane uliczki, a wśród nich wymarzony dom. Dom, który da nam poczucie przestrzeni i niezależności. Dla jednych będzie to dom wolnostojący, dla innych w zabudowie bliźniaczej. I co ciekawe koszty utrzymania domu są na podobnym poziomie co mieszkania. Szukajmy zatem przysłowiowej wisienki na torcie na wsi. Co nią będzie? Widok. Na tereny zielone, lasy, jezioro a może wzgórza. To widok sprawi, że nasza nieruchomość będzie wyjątkowa.

Miasto a może wieś? Często to właśnie konkretna nieruchomość jest decydentem tego gdzie zamieszkamy. Wchodzimy do miejsca, gdzie czujemy się od razu jak u siebie w domu. I teraz połączenie dobrej lokalizacji czy to na wsi czy w mieście z pięknym widokiem to nasz klucz do znakomitej inwestycji.

Marcin Sęczkowski
Mobilny doradca ds. nieruchomości
Nr licencji zawodowej 22891
PÓŁNOC Nieruchomości