fbpx
Profesjonaliści w nieruchomościach

Najlepsi Doradcy 2019 – 1 miejsce Mirosław Jakubowski PÓŁNOC Nieruchomości Końskie

Wyślij znajomemu 

Kolejno przyznane nagrody, były wręczane w kategorii Doradca Roku 2019.

Bardzo nam miło przedstawić tegorocznych laureatów konkursu na najlepszego Doradcę Roku 2019 w sieci PÓŁNOC Nieruchomości.

Dzisiaj prezentujemy miejsce PIERWSZE.

Pierwsze miejsce w kategorii Doradca Roku 2019 zajął Mirosław Jakubowski – dyrektor oddziału PÓŁNOC Nieruchomości Końskie.

Poniżej krótki wywiad z Mirkiem.

Od jak dawna pracujesz jako doradca w branży nieruchomości?

Biuro Nieruchomości prowadzę od 10 lat, działam nie tylko na rynku lokalnym ale także krajowym, w swoich ofertach mam również nieruchomości mieszczące się poza granicami kraju. Praca na rynku nieruchomości była moim marzeniem od wielu lat i to marzenie zrealizowałem i ciągle je udoskonalam. Na co dzień w pracy pomaga mi Mariola Milewicz, która jest specjalistą zajmującym się wyceną nieruchomości, jej wiedza pomaga w prowadzeniu rozmów z klientami naszego biura.

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas pracy?

W pracy przede wszystkim zwracam uwagę na to, żeby wszystkie strony transakcji były zadowolone. Najważniejsza jest dla mnie profesjonalna obsługa, porządek w dokumentacji i jasność transakcji. Pomagam klientom w gromadzeniu dokumentów, współpracuję z radcami prawnymi, a także urzędnikami.

Jak wspominasz swoje początki w branży nieruchomości?

Jak wspominałem wcześniej – praca w branży nieruchomości to moje marzenie, dlatego kiedy zacząłem moją działalność to poprzez mój ogromny zapał stale buduje swoją markę. Na początku były to transakcje sprzedaży mieszkań, niedużych domów, czy działek. Z czasem oferta zaczęła się rozszerzać. Osobiście najchętniej zajmuję się nieruchomościami komercyjnymi oraz obiektami typu „Pałac Tarnowskich” w Ostrowcu Świętokrzyskim na który już mam potencjalnego nabywcę. Moja praca daje mi ogromne zadowolenie, wykonuję ją z pasją, co przekłada się na satysfakcjonujące aspekty finansowe.

Najtrudniejsza transakcja w 2019 roku i dlaczego była trudna?

Najtrudniejsza transakcja w 2019 roku to złożona sytuacja. W swojej ofercie posiadaliśmy działkę przemysłową, zabudowaną halami oraz budynkiem socjalno-biurowym. Cena sprzedaży to 3 900 000 złotych. Zjawił się potencjalny nabywca, bardzo zainteresowany. Była to osoba znana oraz majętna i zadeklarowała chęć nabycia nieruchomości. Był to perfekcjonista w każdym calu, prosił o dokumenty, mapki, pozwolenia itd. Przez około dwa miesiące trwały rozmowy, spotkania, sprawdzanie dokumentów, ale nieruchomości w żaden sposób nie zarezerwował. Pewnego dnia pamiętam, że był to piątek – zadzwonił do mnie Pan z Kielc, twierdząc, że jest zainteresowany kupnem. Ja będąc uczciwym, powiedziałem, że już prowadzę rozmowy z potencjalnym nabywcą, ale kaucja nie została wpłacona. Nagle Pan mówi, że zna tą nieruchomość i pyta ile ma wpłacić kaucji na rezerwację, żeby w weekend mógł „spać spokojnie”. Przesłałem numer konta. W piątek wieczorem pojawiła się kwota 50 000 złotych jako zadatek na kupno. Cała operacja sprzedaży przebiegła bardzo sprawnie.

Jakie twoim zdaniem cechy powinien mieć doradca do spraw nieruchomości?

Doradca do spraw nieruchomości powinien być pogodnie nastawiony do życia na każdej płaszczyźnie. Jego optymizm oraz dobra energia wpływa znacząco na atmosferę przy przeprowadzaniu transakcji.

Jeżeli klienci dobrze czują się w moim biurze i są zadowoleni ze współpracy, często wracają i przyprowadzają kolejne osoby. Najcudowniejsze jest to, kiedy klienci po zakończonej współpracy, przychodzą złożyć życzenia świąteczne albo tak po prostu zapytać co u mnie słychać? To dla mnie jest ważniejsze niż prowizje, bo są to wartości bezcenne.

Jaki jest Twój cel zawodowy na najbliższy czas?

Moim celem zawodowym na najbliższy czas jest powiększenie oferty biura nieruchomości w Końskich o kolejne nieruchomości z „droższej półki” (obiekty komercyjne, inwestycyjne itd).

Jak również, będę starał się pracować na zaufanie i zadowolenie klientów, z którymi będę współpracował przy powierzonych mi nieruchomościach.