fbpx
Profesjonaliści w nieruchomościach

Najlepsi Doradcy 2019 – 3 miejsce Iwona Grześkowiak PÓŁNOC Nieruchomości Wrocław I

Wyślij znajomemu 

Kolejno przyznane nagrody, były wręczane w kategorii Doradca Roku 2019.

Bardzo nam miło przedstawić tegorocznych laureatów konkursu na najlepszego Doradcę Roku 2019 w sieci PÓŁNOC Nieruchomości.

Zaczynając od miejsca trzeciego…

Trzecie miejsce w kategorii Doradca Roku 2019 zajęła Iwona Grześkowiak – z oddziału PÓŁNOC Nieruchomości Wrocław I. Iwona oprócz bycia świetnym doradcą jest również współwłaścicielem franczyzowego biura PÓŁNOC Nieruchomości Wrocław I.

Poniżej krótki wywiad z Iwoną.

Od jak dawna pracujesz  jako doradca w branży nieruchomości?

W branży nieruchomości pracuję siedem lat. Natomiast od sześciu prowadzę biuro jako współwłaściciel.

Skończyłam podyplomowe studia Gospodarowania Nieruchomościami, które bardzo przydały mi się w prowadzeniu biura i koordynowaniu pracy.

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas pracy?

W pracy zwracam uwagę przede wszystkim na bycie uczciwym w stosunku do Klientów. Jeśli zaistnieje sytuacja, którą uważam za niezgodną z prawem, interweniuje i działam w sposób zgodny ze standardami. Kładę nacisk na zachowanie Zespołu w podobnych sytuacjach.

Równie istotnym jest dla mnie sposób obsługi Klienta. Chętnie pomagam w rozwiązywaniu ich problemów. Staram się być mobilna i elastyczna w stosunku do ich potrzeb.

Kieruję się dewizą: „Problemy się rozwiązuje, a nie obgaduje”.

Jak wspominasz swoje początki w branży nieruchomości?

Moje początki w branży nieruchomości nie były ekscytujące, a wręcz ciężkie. Jednak mój upór w dążeniu do celu, ciągły optymizm, że wszystko da się załatwić oraz rozwiązać, a także pokonać wszystkie przeszkody (nie ma, że się nie da) doprowadziły do tego, iż mam dużą satysfakcję z wykonywanej przeze mnie pracy. Aspekty finansowe są równie zadowalające, wręcz nie mogę narzekać.

Robię to co lubię ze świetnym zespołem.

Najtrudniejsza transakcja w 2019 i dlaczego była trudna?

Najtrudniejszą transakcją, która zdarzyła się w roku 2019 (i jeszcze jest w toku 😊 ) to sprzedaż domu. Umowa rezerwacyjna na tą nieruchomość trwała od maja 2019 do lutego 2020, gdyż problem związany był ze spadkiem. Okazało się, że testament sprzed 15 lat jest nieważny, a jedna z osób, która była spadkodawcą już zmarła. Cały przebieg transakcji polegający na obaleniu testamentu przez sąd w drodze postępowania sądowego, w tym czasie odbiór 25-letniego budynku, brak zgłoszenia spadku do US i wiele innych powoduje duże utrudnienia, a zarazem wyzwanie, którego się podjęłam i na pewno postaram się doprowadzić do końca.

Jakie Twoim zdaniem cechy powinien mieć doradca nieruchomości?

Doradca do spraw nieruchomości powinien lubić siebie i innych. Musi być otwartym na rozmowę z Klientem. Powinien cechować się dużą odpornością na stres oraz umiejętnością aktywnego słuchania. Równie ważną cechą jest umiejętność szybkiej organizacji. Dobry doradca powinien posiadać zdolność szybkiego rozwiązywania problemów pojawiających się przy transakcjach.

Istotne jest także posiadanie szacunku do własnej osoby, jak i umiejętność żartowania również z siebie nawet podczas prezentacji, czy w trakcie transakcji –  często taki żart rozładowuje stresującą atmosferę.

Jaki jest Twój cel zawodowy na najbliższy czas?

Moim celem zawodowym na najbliższy czas jest zwiększenie ilości zawartych umów premium.

Kolejnym celem jest zatrudnienie asystentki, bo te które dotychczas podjęły ze mną pracę są już samodzielnymi, rewelacyjnymi Pośrednikami. Chciałabym również utrzymać przyjazne otoczenie w biurze, jakie panuje obecnie, na co ogromny wpływ mają osoby z którymi współpracuje.

Będę starać się tak zorganizować i rozdzielić pracę doradcom, aby właściciele nie musieli pracować aż tyle godzin 🙂