fbpx
Profesjonaliści w nieruchomościach

Żywiec

850 000 PLN

Wyślij znajomemuPodaj wynik równania:

 
 • Cena 850 000 PLN
 • Cena za m2 4 146,34 PLN
 • Rynek Wtórny
 • Powierzchnia działki 2 000 m2
 • Powierzchnia użytkowa 205 m2
 • Rok budowy 2000
 • Liczba pokoi 5
 • Stan budynku Dobry
 • Typ domu Wolnostojący
 • Prąd Tak
 • Rodzaj ogrzewania Elektryczne, Kominkowe
 • Piwnica Tak
 • Numer oferty 35701/3877/ODS

OPIS

Oferuję Państwu malowniczo położony dom w Żywcu, zaledwie 1,5 km od Jeziora Żywieckiego.
Przepięknie zagospodarowana działka o powierzchni 40 arów na której posadowiony został dom z bali, piwniczka , domek dla gości, domek dla dzieci, drewutnia, wiata. Całość utrzymana jest w skromnym stylu i harmonii z otoczeniem. W zagospodarowaniu otoczenia poza zielenią użyte zostały naturalne materiały: kamień i drewno, a stalowe wzmocnienia, czy rynny wpasowują się w klimat.
Istenje możliwość dokupienia ziemi wokół działki, w podzielonych działkach,razem 2,3 ha z lasem stodołą, garażem, strumykiem .

1. Dom drewniany ok 180 m2 , 5 pokoi, 2 łazienki, 3 balkony, kuchnia, taras z widokiem na las i sad. Dom zbudowany w 2000 r. z bali drewnianych z 3 starych domów. Główna część (ok. 80%) jest zbudowana z bali domu z Podkarpacia budowanego w 1938 r. Bale o grubości 14 do 16 cm i wysokości 33-45 cm, uszczelnione warkoczem z wełny drzewnej, wełna mineralna o grubości 10 lub 15 cm. Dom kryty jest dachówką ceramiczną. Ogrzewanie główne to kominek z Spartherm z rozprowadzeniem ciepłego powietrza, dodatkowo 3 grzejniki elektryczne. W lecie w domu jest chłodno, w zimie ciepło. Ciepła woda z podgrzewacza przepływowego 14 kW . Okna drewniane, ze współczesnymi okuciami i szybami zespolonymi. Pod domem piwniczka z regałem na wino z wejściem wewn. domu – chłodna cały rok. Podłogi głównie z deski drewnianej, olejowane oraz płytki ceramiczne.

2. Piwniczka: piwniczka ziemna z kamienia i pustaka z przedsionkiem i sklepieniem łukowym z cegły. Temperatura wewnątrz cały rok waha się w przedziale 6-9 st C o stałej wilgotności. Wewnątrz oświetlenie elektryczne.

3. Domek dla gości z antresolą: zbudowany z bali starego spichlerza przeniesionego z Podkarpacia. Ogrzewanie żelazną kozą, instalacja elektryczna. Przed domkiem mały taras z drewnianą barierką z widokiem na las. Dach kryty starą, czerwoną dachówką ceramiczną.

4. Drewutnia: mieści ok 13 m3 drewna do kominka, na połaci dachu widocznej z domu rośnie ogród skalny.

Zagospodarowanie i otoczenie:
Naturalny las dębowo-brzozowy, grzyby, jeżyny, poziomki, krzaki borówek. Kilkadziesiąt dużych starych dębów, kilka świerków, olch i lip.
Na skraju lasu rośnie przepiękny, kilkudziesięcioletni, regularny świerk. Przed domem rośnie stara lipa, której stan co kilka lat kontroluje specjalistyczna firma oraz poprawia uprzęże stabilizujące drzewo.

5.Ogrodzenie: automatyczna brama wjazdowa pokryta deskami dębowymi. Od frontu ogrodzenie z poziomych dech dębowych ze słupami dębowymi, zaostrzonego drutu fi 8 mm wysokość 170 cm oraz siatki leśnej.
Wjazd przez drewniany most na betonowo - stalowej konstrukcji, na podwórze wyłożone naturalnym kamieniem z tut. kamieniołomu, murki , zbiornik na wodę ogrodową i odpływy wody zrobione też z tego kamienia. Przez teren posiadłości przepływa strumyk, który łączy się ze stawem .
W otoczeniu domu znajdują się drzewa i krzewy ozdobne i owocowe, w tym pas leszczyny w różnych odmianach,stare odmiany jabłoni, osiem odmian winogron pięć tarasów uprawnych, łąka za lasem, boisko trawiaste do gry w piłkę, pięć malowniczych oczek wodnych

Lokalizacja i dojazd:
Dojazd drogą asfaltową odśnieżaną przez gminę. Od centrum Żywca w linii prostej ok 2 km (piechotą 20 min).
200 m do malowniczych meandrów rzeki Moszczanki (rezerwat, gdzie na kilkuset hektarach obowiązuje zakaz zabudowy),
1500 m do przystani windsurfingowej na brzegu jeziora Żywieckiego .
Domy bezpośrednich sąsiadów odległe o min. kilkadziesiąt metrów, prawie niewidoczne.

Media:
1. Instalacja elektryczna
2. Wodociąg miejski (wodę można pić z kranu)
3. Kanalizacja miejska oraz możliwość przełączenia na własne szambo
4. Telefon stacjonarny
5. Instalacja alarmowa podłączona do monitoringu specjalistycznej firmy
6. W domu okablowanie do TV sat, głośników kina domowego, telefonu.

Polecam !!! Zapraszam do bezpłatnej prezentacji nieruchomości. Bezpłatnie pomagamy w załatwianiu formalności kredytowych.

Więcej ofert znajdziesz na naszej stronie www.polnoc.pl

Lokalizacja

Patrycja Rozmarynowska - Jastrzębska

Podaj wynik równania:

Administratorem danych jest Spółka Północ Nieruchomości sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (adres: ul. Balicka 35, 30-149 Kraków), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem: 0000480893, NIP 6772377759 (dalej Administrator danych).… czytaj więcej