fbpx
Profesjonaliści w nieruchomościach

Proces sprzedaży

1. Pierwszy kontakt. Niezwykle istotny. Moment w którym decydujecie Państwo zgłosić nam swoją nieruchomość do sprzedaży. Aby tego dokonać proponujemy Państwu kilka wygodnych możliwości: wypełnienie formularza kontaktowego na naszej stronie, zgłoszenie telefoniczne, wizyta w jednym naszych licznych oddziałów w całej Polsce. To Państwo wybieracie jaka forma będzie dla Was najdogodniejsza. Nasi Doradcy pozostają do dyspozycji.

2. Wybór odpowiedniego pośrednika. Aby proces sprzedaży przebiegał sprawnie konieczne jest, aby Państwa nieruchomością zajęła się osoba, która specjalizuje się w konkretnej kategorii nieruchomości oraz skutecznie działa na lokalnym rynku. Agent Państwu dedykowany musi posiadać fachową wiedzę oraz doświadczenie w sprawnym przeprowadzaniu transakcji określonego typu i w danym terenie.

3. Określenie celów i priorytetów. Na indywidualnym spotkaniu przekażecie nam Państwo swoje oczekiwania oraz przedstawicie co przy sprzedaży nieruchomości jest dla Was najistotniejsze. Nasz doradca w oparciu o bieżące dane z rynku jasno określi możliwości realizacji Państwa celów w zakresie ceny, czasu sprzedaży oraz innych czynników, które mogą wpłynąć na późniejsze zainteresowanie. Bardzo ważne jest, abyście mieli Państwo świadomość jak Wasza oferta będzie pozycjonować się wśród innych nieruchomości o podobnych parametrach. Umożliwi to przygotowanie realnego planu sprzedaży oraz unikniecie ewentualnych rozczarowań.

4. Przygotowanie dokumentów. Aby móc rozpocząć sprzedaż zarówno Państwo jak i my musimy wiedzieć co konkretnie będzie przedmiotem sprzedaży oraz poznać jego stan prawny. W tym celu koniecznym będzie przedstawienie doradcy posiadanych przez Państwa dokumentów oraz informacji które mogą wpłynąć na zmianę stanu faktycznego i prawnego w przyszłości. Jeśli nie dysponujecie Państwo wymaganymi dokumentami, nasi agenci chętnie doradzą gdzie skierować się aby je uzyskać, lub dokonają tego w Państwa imieniu.

hand171
5. Podpisanie umowy pośrednictwa. Etap kluczowy gdyż w umowie pośrednictwa szczegółowo określone będą warunki wzajemnej współpracy oraz ustalone zostaną wszystkie jej najważniejsze punkty. Możemy Państwu zaoferować trzy formy umowy, które determinować będą wykorzystywanie dostępnych narzędzi oraz sposób pracy nad Waszą ofertą. Zapraszamy do zapoznania się z wariantami umowy pośrednictwa w sprzedaży.

6. Przygotowanie planu sprzedaży. Kiedy znamy już Państwa cele i priorytety możemy wspólnie opracować plan sprzedaży. Polega to określeniu sobie pewnych etapów sprzedaży oraz czynności jakie będą w nich kolejno podejmowane. Znający realia rynku doradca podpowie Państwu jakie kroki i w którym momencie warto poczynić aby sprzedaż została finalizowana na zadawalających dla Państwa warunkach.

7. Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Badania pokazują, że dużo większym zainteresowaniem poszukujących cieszą się oferty które zostały do tego celu przygotowane, czyli te które atrakcyjnie prezentują się w sieci. Wbrew temu co może się wydawać nie jest to ani czasochłonne, ani nie wymaga dużych nakładów. Trzeba po porostu wiedzieć co zrobić aby wyeksponować atuty danej nieruchomości. My to wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Wykonamy również zdjęcia które w pełni pokażą potencjał Państwa oferty oraz zachęcą zainteresowanych do obejrzenia jej w ternie. W dobie kiedy podaż ofert jest ogromna dobre zdjęcia są warunkiem koniecznym.

8. Promocja oferty. Samo umieszczenie Państwa oferty na portalach nie wystarczy, aby klienci zwrócili na nią uwagę. Istotne jest jej skuteczne promowanie. Dzięki licznym raportom jakie otrzymujemy z portali dokładnie wiemy gdzie szczególnie warto jest w danym okresie ofertę promować, aby trafiła do jak najliczniejszego grona kupujących. Nie ograniczamy się zresztą tylko do sieci. Na nasz koszt możecie Państwo zamówić na swą nieruchomość profesjonalny baner, naklejkę, bądź tablicę które oznaczą ją dla poszukujących w tym konkretnym rejonie.

9. Prezentacja nieruchomości. Tu ważna jest technika. Nasz doradca posługując się językiem korzyści przedstawi zainteresowanym szczegółowe parametry Państwa nieruchomości oraz wyeksponuje wszystkie jej atuty. Co ważne prezentacja powinna być w równym stopniu zachęcająca co i rzetelna. O tym jak odpowiadać na pytania kupujących, oraz jak informować o ewentualnych minusach, nasi agenci dowiadują na cyklicznych szkoleniach z których materiał wykorzystują później w terenie.

10. Negocjacje i ustalenie warunków transakcji. To jeden z najważniejszych etapów w którym warto mieć przy sobie zaufanego i profesjonalnego doradcę. Przez źle przeprowadzone negocjacje możecie stracić Państwo od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie warto więc ryzykować. Doświadczony pośrednik sprawnie pomoże ustalić również inne warunki transakcji dążąc jednocześnie by w możliwie jak najkrótszym czasie została ona pozytywnie zrealizowana.

11. Transakcja. W tym kulminacyjnym momencie możecie Państwo liczyć, że dokonamy ze swojej strony wszystkich starań aby transakcja została przeprowadzona sprawnie i bezpiecznie. Prowadzący Państwa doradca czuwał będzie, abyście otrzymali Państwo z odpowiednim wyprzedzeniem projekt umowy, oraz aby w Notariacie skompletowane zostały dokumenty oraz wszystkie istotne informacje mogące mieć wpływ na jej przebieg. W samej umowie również będziemy Państwu towarzyszyć pozostając do dyspozycji w razie ewentualnych pytań i wątpliwości.

12. Przekazanie nieruchomości. Na tym ostatnim etapie naszej współpracy możecie liczyć Państwo na naszą obecność, oraz przygotowanie przez nas wszystkich koniecznych protokołów. Podpowiemy jak rozliczyć media oszczędzając czas, oraz które z posiadanych przez Państwa informacji mogą okazać się cenne dla nowych nabywców.

Znajdź nieruchomość